O szkole

Bezpłatna szkoła rodzenia

Stowarzyszenie "Dbamy o Mamy" współpracuje z bezpłatną (NFZ) Szkołą Rodzenia "Femina". Prowadzimy zajęcia w ramach szkoły, a szkoła udostępnia nam pomieszczenia na zajęcia i warsztaty. Dziękujemy Femino!

 

Szkoła Rodzenia "Femina" zaczęła swoją działalność 24 marca 2015, ale położne ją tworzące, mają ogromne, nawet kilkudziesięcioletnie doświadczenie. Szkoła działa na Wildzie (ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 149, w budynku dużej "łososiowej przychodni, tuż przy szpitalu ortopedycznym) i jest BEZPŁATNA.

Nie odbywa się w zamkniętych cyklach, ale na zasadzie powtarzalnych zajęć. Godzinne wykłady odbywają się we wtorki, środy i czwartki (dwa tygodnie - sześć tematów, każdy prowadzi inna położna). Po dwóch tygodniach powtórka, itd. Sama wybierasz sobie rodzaj i terminy zajęć. Można wziąć udział nawet kilka razy w spotkaniu na dany temat (np. pielęgnacja noworodka w połowie ciąży i powtórka tuż przed porodem).

W poniedziałki teorię uzupełniamy praktyką - członkinie naszego Stowarzyszenia prowadzą w ramach szkoły, warsztaty ruchowe, np. pozycje porodowe, ćwiczenia Kegla, sposoby na dolegliwości ciążowe. W zajęciach w szkole możesz brać udział wymiennie z wizytami domowymi położnej, np. w 23 tygodniu ciąży przychodzisz na wykład o szczepieniach, w 24 tygodniu ćwiczysz dno miednicy, w 25 tygodniu położna odwiedza Cię w domu.

Pacjentki z Wildy, Dębca, Świerczewa oraz osiedli na Piątkowie (Batorego, Zygmunta Starego, Sobieskiego, Marysieńki) mają zagwarantowaną po porodzie opiekę jednej z sześciu położnych tworzących szkołę. Pozostałe skontaktujemy z doświadczonymi położnymi obejmującymi opieką miejsce ich zamieszkania po porodzie.

Warunkiem skorzystania z usług jest złożenie deklaracji wyboru położnej. Takie deklaracje można składać do 3 razy w roku, czyli pacjentki spoza wymienionych rejonów, będą mogły bez problemu wrócić do położnej ze swojego miejsca zamieszkania.

Bezpłatne spotkania przysługują:

raz w tygodniu pomiędzy 21 a 32 tygodniem ciąży

dwa razy w tygodniu po 32 tygodniu ciąży

 

Ostatnio zmienianypiątek, 16 luty 2018 15:08
(1 głos)
Czytany 6666 razy
Etykiety :

Więcej w tej kategorii:

Zapisy »